TÉMA Kouření

Poradna byla uzavřena. Není možné pokládat ani odpovídat na dotazy.


Návrat ke kouření

autor: zdenka 13.01.2013 22:06

Dobrý den, prosím o radu. Jsem bývalá kuřačka, kouřila jsem 20 let. Před třemi a půl lety jsem přestala. Na plicním vyšetření bylo průběžně vždy vše v pořádku( vyšetření z hlenu po odkašlání na " dvojce "). Nyní jsem zažila úmrtí v blízké rodině a měsíc jsem opět kouřila. Myslíte, že tato doba kouření mohla nějak ovlivnit můj zdravotní stav? Nyní už opět nekouřím. velmi děkuji, Jana.

Odpovědi na otázku

 • Michaela Kopřivová 14.01.2013 12:24
  Dobrý den, jeden měsíc je oproti předchozím 20 letům kouření krátká doba. Proto na váš zdravotní stav může mít spíše vliv předchozích 20 kouření než 1 měsíc po 3 a půl letech nekouření. Organismus a jeho reakce na rizikové chování je samozřejmě nevyzpytatelné, často působí tzv. prahový model, tj. projevení se negativního působení sčítajících se vlivů škodlivých látek pokud překročí určitý práh. Soustřeďte se proto hlavně na to, abyste kouřit znovu opravdu nezačala, buďte pyšná na to, že jste zvládla více než 3 roky nekouřit a tímto měsícem se příliš nestresujte. Zpět do nevrátíte. Ale zabraňte tomu, aby se tato situace v budoucnu znova opakovala.

Kouření patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Kouření

 • pet-tweety 14.04.2012 16:04 cholesterol

  Na zvyseny cholesteroldoporucuji predevsim jistzdrava, netucna, nesmazenajidla, pohyb, zadne…

 • 06.12.2014 19:12 sex

  zdravim chci se zeptat je to normalni kdyz pri koureni si hraju se zaludem tak mi rika ze ho to…

Píšeme jinde
 • Gastromapa Lukáše Hejlíka zavítala do Luhačovic!

  Gastromapa Lukáše Hejlíka zavítala do Luhačovic!

  Čtyřchodové menu ve funkcionalistickém prostředí? Bílá čtvrť do Luhačovic nalákala i Gastromapu Lukáše Hejlíka. Přesně jde o jednu z funkcionalistických vil Bohuslava Fuchse z 30. let minulého století, kde se na prvorepublikovou tradici snaží navázat Restaurace Republika.

 • Recept na skotská vejce krok za krokem

  Recept na skotská vejce krok za krokem

  Skotská vejce jsou vejce obalená v mletém mase, strouhance a následně smažená či pečená v troubě. Někdo je zná pod označením pštrosí vejce. Dnes si je připravíme krok za krokem.Zdravě.cz na Facebooku